Mlekomaty podbijają Polskę, koszt zakupu urządzenia to ok. 100 tys. zł

Autor: wyborcza.biz 1 lipca 2011 16:34

Na fali ekologicznej mody rolnicy postanowili sprzedawać świeże mleko prosto od krowy. W jaki sposób? Za pomocą mlekomatów. Za litr niepasteryzowanego mleka trzeba zapłacić około 3 zł, czyli od 50 gr do 1 zł więcej niż za litr mleka w supermarkecie. Sam zakup urządzenia to koszt około 100-120 tys. zł - czytamy w wyborcza.biz.

Mlekomaty stoją już w Opolu, Toruniu i we Wrocławiu. Cieszą się dużą popularnością. - Pomysł narodził się w czasie podróży po Europie - mówi wyborczej.biz  Mateusz Placek z firmy Mleczna Budka (Grupa Producentów Rolnych, która zrzesza rolników. Są jedyną firmą na rynku polskim, która tak zareagowała na trendy proekologiczne w Polsce). - W Czechach, Austrii czy we Włoszech to bardzo popularny sposób dystrybucji mleka, zainteresowani tym tematem zaczęliśmy szukać tego typu automatów w Polsce - dodaje.

Mimo że mleko nie jest tanie, punkty sprzedaży są oblegane przez klientów. Firma nie zastosowała żadnej kampanii promocyjnej ani akcji informacyjnej. Najwyraźniej dobrze trafiła w potrzeby klientów

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2011-07-04 14:59:39

  A dla mnie i tak jest za drogie. Więc pozostanę przy mleku UHT z Lidla. 1zł różnicy przy niewielkich dochodach to dla mnie dużo , biorąc pod uwagę ,że moja rodzina pije dużo mleka. Niestety, ludzie liczą się z każdym groszem, za wyjątkiem niewielkiej grupy ludzi.I tak będę żyła aż do śmierci ;).

  Mlekomat kosztuje dużo , my musimy w cenie mleka to zwrócić . Nie dla mnie .

 • Darek z Kutna 2011-07-04 10:43:46

  W Kutnie skończyła się era mlekomatu. Był w jednym z marketów (carrefour) kutnowskich. promocja - reklama w internecie. Pytanie do marketingu: dlaczego mlekomat w Kutnie zbankrutował?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  2,62

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane