PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Modernizacja jedyną nadzieją dla targowiska w Świdniku

Autor: dziennikwschodni.pl 19 maja 2016 11:13

Zdaniem handlowców z ul. Targowej modernizacja targowiska jest niezbędna - podaje dziennikwschodni.pl.

Dokumentacja projektowa miałaby objąć zarówno samo targowisko, jak też ogrodzony i wybrukowany plac po drugiej stronie ul. Targowej. Mowa jest też o wybudowaniu parkingu po północnej stronie tej ulicy i miejsc parkingowych od strony południowej.

Zdaniem handlujących, modernizacja targowiska powinna być kompleksowa. 

Do dyskusji o przyszłości i modernizacji targowiska włączyła się także Partia Razem. Jej przedstawiciele wystosowali w tej sprawie list otwarty do burmistrza Świdnika i radnych.

„Okręg Lubelski Partii Razem wyraża zaniepokojenie i stanowczy sprzeciw wobec długoletnich zaniechań i zaniedbań, które pozbawiły kupców godnych warunków pracy – czytamy w liście. – Jednocześnie żywimy głęboką nadzieję, że w najbliższej przyszłości władze miasta poczynią stosowne kroki, aby naprawić zaistniałą sytuację. Ze względu na społeczną funkcję miejsca powinno to nastąpić w oparciu o środki pochodzące z budżetu miasta z wyłączeniem prywatyzacji terenu targowiska. Jednocześnie niezbędne jest włączenie w proces modelowania zmian samych kupców. Działania naprawcze podjęte na tej płaszczyźnie powinny mieć wymiar ponadpartyjny i kierować się jedynie dobrem kupców oraz ogółu lokalnej społeczności".

Więcej na dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane