Mokate zwiększa sprzedaż produktów do automatów vendingowych

www.portalspozywczy.pl 8 czerwca 2015 10:22

Z każdym rokiem Mokate zwiększa sprzedaż produktów vendingowych do automatów z segmentu napojów gorących. Rok 2014 zamknął się dla firmy dwucyfrową dynamiką sprzedaży rdr – mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Sylwia Mokrysz z zarządu Mokate SA.

Zdaniem Sylwii Mokrysz, w skali pięciu lat, kiedy to Mokate zainaugurowało swoją obecność na rynku vendingowym w kraju, sprzedaż surowców do operatorów wzrosła kilkukrotnie. Firma wprowadza swoje produkty na rynek we współpracy z niezależnymi operatorami vendingowymi, którzy są właścicielami automatów.

- Aby uniknąć konkurencji z tymi operatorami, nasza firma nie posiada własnych automatów. Koncentrujemy się na jakości surowców dostarczanych na rynek – mówi Sylwia Mokrysz.

Czy rynek automatów vendingowych będzie rósł?

- Lata 2000-2008 były złotym okresem dla rozwoju rynku automatów vendingowych w Polsce, szczególnie w segmencie automatów serwujących napoje gorące. Przyrosty ilości nowych automatów na rynku w tym okresie w skali roku były ponad 20-procentowe. Coraz większe nasycenie rynku automatami vendingowymi z segmentu gorących napojów oraz pojawienie się wielu alternatyw, takich jak coffee shop’y, sieci kawiarni, ekspresy domowe, ekspresy na kapsuły, spowodowały znaczne spowolnienie dynamiki rozwoju biznesu vendingowego w tym segmencie. Nadal jednak dynamicznie rozwija się rynek vendingowy napojów zimnych i przekąsek – komentuje Sylwia Mokrysz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,25

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane