Morawiecki: Priorytetem rządu na kolejne dwa lata będą małe i średnie firmy

Autor: PAP 15 listopada 2017 11:01

Priorytetem rządu na najbliższe dwa lata będzie stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że uszczelnianie systemu podatkowego w 2018 r. wyniesie 0,5 proc. PKB.

Morawiecki na środowej konferencji, podsumowującej dwuletnią pracę rządu premier Beaty Szydło, był pytany o priorytety na kolejne dwa lata.

"Przede wszystkim naszym oczkiem w głowie, perłą naszej gospodarki są polscy mali i średni przedsiębiorcy. Chcemy, żeby mikro stawali się mali, mali większymi, a więksi, żeby ekspandowali na cały świat. Tak się buduje polski kapitał. To jest dla mnie najpoważniejsze zadanie, żeby stworzyć warunki, jak najlepsze, dla rozwoju. To jest punkt numer jeden" - powiedział Morawiecki.

Jak ocenił, nie byłoby sukcesów bez "gigantycznego wysiłku uszczelnienia systemu podatkowego".

"My w tym roku zmniejszymy (...) lukę podatkową (...) o koło 1 proc. PKB, czyli około 20 mld zł w ciągu jednego roku. I widzę te wiszące owoce do zerwania na przyszły rok o kolejne 0,5 proc. PKB" - powiedział wicepremier.

Jak dodał, patrząc na długoterminowe priorytety, "kładę ogromny nacisk właśnie na program budowy kapitału poprzez system emerytalny".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • gi 2017-11-15 20:37:52

  Oo to ci prezent...a to dziwne bo corza więcej obcych nas nadal podkupuje...teraz MI|eele wchodzą ...brawo Rząd...Polska jest tylko nie dla Polaków...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,81

 • Min

  2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane