PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Można się starać o 100 tys. zł na założenie sklepu na wsi

Autor: Puls Biznesu 22 kwietnia 2010 15:07

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniło pod koniec marca rozporządzenie o warunkach uzyskania wsparcia przez wiejskie mikrofirmy. Obecnie o 100 tys. zł można się starać przy stworzeniu jednego miejsca pracy, o 200 tys. zł - przy dwóch, natomiast o maksymalną kwotę, czyli 300 tys. zł, może ubiegać się firma, która uruchomi co najmniej trzy miejsca pracy - podaje Puls Biznesu.

Przy czym osoba, która podejmuje we własnym imieniu działalność gospodarczą, jest także uwzględniana w liczbie tworzonych miejsc pracy. Oznacza to, że wystarczy założyć jednoosobową firmę, by móc podjąć starania o wsparcie w wysokości 100 tys. złotych.

Pieniądze można wykorzystać na otwarcie sklepu, restauracji, pralni, przedszkola, ważne żeby było to na terenie wiejskim lub w małym miasteczku. Od przedsiębiorców wymaga się tylko uproszczonego opisu planowanej inwestycji, a nie skomplikowanego biznesplanu. Dotacja jest refundacją już poniesionych kosztów i to tych, które przedsiębiorca poniósł już po złożeniu wniosku o dofinansowanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane