MRiRW promuje polską żywność

Autor: PAP 11 czerwca 2017 12:15

"Polska Smakuje" - to hasło Pikniku Poznaj Dobrą Żywność, który odbył się w sobotę na terenie Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Imprezę zorganizowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wzbudziła ogromne zainteresowanie mieszkańców Warszawy i okolic.

W pikniku wzięli także udział przedstawiciele ambasad i placówek dyplomatycznych - poinformowało w swym komunikacie ministerstwo.

"Jesteśmy tu z ofertą najlepszej naszej żywności, a przecież ważne jest to co jemy. Dlatego warto tu przyjść. Swoje produkty prezentują tu dziś producenci wyśmienitej, polskiej żywności, najwyższej jakości. Zachęcam do jej próbowania, smakowania, a także kupowania" - powiedział sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki, który otwierał piknik.

Ponad 120 firm prezentowało na Służewcu swoją żywność. Byli to producenci, których wyroby otrzymały znaki "PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność", producenci produktów z oznaczeniami geograficznymi, producenci produktów regionalnych i tradycyjnych, a także ekologicznych. Swoje stoiska miały też instytucje, organizacje i stowarzyszenia działające w obszarze rolnictwa, przetwórstwa, turystyki wiejskiej i agroturystyki.

Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział we wspólnym gotowaniu z mistrzem kucharskim Marcinem Budynkiem, który przygotowywał potrawy na bazie produktów ze znakiem "Poznaj Dobrą Żywność". Były też degustacje chleba, serwowanego także ze smalcem, ekologicznych bułeczek, pachnących wędlin, pysznych serów, aromatycznych miodów, świeżo wyciskanych soków, a także przygotowanych na bieżąco zup i naleśników - napisano w komunikacie MRiRW.

Piknik Poznaj Dobrą Żywność jest corocznym wydarzeniem promującym polską żywność. Można się tu dowiedzieć co to znaczy jeść dobrze i zdrowo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,29

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane