PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

MSP prywatyzuje spółkę prowadzącą sklepy w Iławie

Autor: dlahandlu.pl/MSP 2 czerwca 2010 13:26

MSP prywatyzuje spółkę prowadzącą sklepy w Iławie

Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło sprzedaż udziałów w spółce handlowej Gastropol siedzibą w Olsztynie. Ustna aukcja publiczna odbędzie się 30 czerwca br. o godzinie 11.00. MSP zamierza sprzedać jednemu nabywcy 2.125 udziałów stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena wywoławcza oferowanego pakietu udziałów wynosi 1.011.500 złotych, natomiast cena wywoławcza za jeden udział wynosi 476 złotych. Aby wziąć udział w aukcji należy przesłać do Ministerstwa Skarbu swoje zgłoszenie do 25 czerwca br.

Zgłoszenie do wzięcia udziału w aukcji należy składać w jednym egzemplarzu w zaklejonej kopercie w Ministerstwie Skarbu Państwa, 00-522 Warszawa, ul. Krucza 36/Wspólna 6, w kancelarii ogólnej Ministerstwa Skarbu Państwa, bądź w sekretariacie Departamentu Mienia Skarbu Państwa pokój nr 447, w dniach roboczych, w godzinach pracy urzędu, tj. 8.15 - 16.15 do dnia 25 czerwca 2010 roku. Na kopercie należy odpowiednio umieścić napis: „Zgłoszenie do udziału w aukcji dotyczącej nabycia udziałów spółki GASTROPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie. Nie otwierać. Zgłoszenie przekazać do sekretariatu Departamentu Mienia Skarbu Państwa w MSP"

W ramach swojej działalności Gastropol koncentruje się na handlu detalicznym artykułami żywnościowymi i przemysłowymi w pięciu placówkach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Spółka posiada dwa punkty usługowe zlokalizowane na terenie Aresztu Śledczego w Olsztynie, prowadząc w nich sprzedaż artykułów spożywczych, wyrobów tytoniowych, kosmetyków i środków czystości. W Olsztynie, w obiekcie własnym, funkcjonuje sklep z materiałami, tkaninami, odzieżą, kosmetykami i chemią gospodarczą. Spółka jest także właścicielem piętra w budynku biurowym, zlokalizowanym w centrum miasta. Kolejne dwie placówki należące go GASTROPOL-u zlokalizowane są w obiektach własnych na terenie Iławy. Dodatkową działalnością spółki jest wynajem powierzchni biurowej, handlowej i usługowej we własnych budynkach. Atutami obiektów wynajmowanych przez Spółkę jest atrakcyjna lokalizacja oraz dobry stan techniczny i funkcjonalny obiektów. Strategia spółki w zakresie wynajmu powierzchni własnych zakłada uzyskanie stabilnych dochodów, niską oraz zróżnicowaną rotację najemców oraz utrzymanie wysokiego wskaźnika powierzchni wynajmowanej. Firam zatrudnia 11 osób. W 2009 roku miała 1 809 000 zł przychodu i 43 tys. zł straty netto, gdy w 2007 roku było to jeszcze 27 tys. zł zysku. 

Realizowany od dwóch lat Plan Prywatyzacji 2008-2011 to kompleksowy program prywatyzacyjny w Polsce mający na celu sprywatyzowanie do 2011 roku jak największej liczby polskich przedsiębiorstw. Ma on przynieść łącznie blisko 37 miliardów złotych do budżetu państwa. Rok 2010 ma być rekordowym pod względem transakcji prywatyzacyjnych i wpływów z tego tytułu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,59

  • Śr

    2,70

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane