PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Myszków: Dzienna stawka opłaty targowej wyniesie nawet 300 zł

Autor: dziennikzachodni.pl 9 kwietnia 2015 10:21

Władze Myszkowa znalazły sposób, jak poprawić estetykę miasta. Ponieważ psują ją handlarze, rozstawiający swoje prowizoryczne kramiki, przygotowano uchwałę, wprowadzającą drakońskie stawki targowe. W wielu miejscach nawet 300 zł za dzień - pisze dziennikzachodni.pl.

Burmistrz Myszkowa, Włodzimierz Żak z jednej strony nie ukrywa, że nowa, zaporowa opłata wprowadzona jest w trosce o poprawę estetyki i wizerunku miasta, ale z drugiej strony nie proponuje handlarzom nic w zamian. Stragany i namioty wkrótce znikną z centrum miasta, ale pozostaje pytanie, gdzie ulokowani zostaną handlowcy?

W myśl nowej uchwały miasto podzielone zostanie na dwie strefy: w jednej z nich handel będzie mile widziany, a w drugiej zupełnie odwrotnie. W drugiej z nich za handlowanie na ulicach przedsiębiorcy będą musieli zapłacić 300 zł za dzień lub mkw. Dotyczyć to będzie ulic: Kościuszki, Sikorskiego, Pułaskiego, 3 maja, 1 maja, 11 listopada, Placu Dworcowego, Jana Pawła II, Kościelnej, Krasickiego, Kwiatkowskiego, PCK, Skłodowskiej, Słowackiego, Placu Sportowego, Spółdzielczej, Sucharskiego, Wolności i Wyszyńskiego.

W drugiej strefie opłata targowa za handel wyniesie natomiast 24 zł na dzień przy sprzedaży m.in. z samochodu, platformy, przyczepy, 42 zł za dzień przy sprzedaży z samochodu, platformy, przyczepy samochodowej powyżej 1 tony, 5 zł za dzień przy sprzedaży obnośnej z ręki, kosza, czy wiadra. 5 zł na dzień kosztować będzie także mkw. powierzchni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,19

  • Śr

    2,81

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane