Na rynkach hurtowych pojawiły się polskie truskawki

Autor: dlahandlu.pl 10 maja 2011 10:47

Polskie truskawki sprzedawane są w Broniszach średnio po 20 zł za kilogram. W ubiegłym roku, kilka dni później średnia cena oscylowała wokół 17 zł za kilogram. Jest to około 17 proc. drożej porównując z ceną dzisiejszą. Jednak za kilka dni ceny mogą się zrównać.

Na Radomskim Rynku ceny truskawek krajowych są o 1 zł niższe, w porównaniu z cenami w Broniszach - informuje Michał Cheda z Rynku Hurtowego w Radomiu. Owoce są ładne i bardzo szybko się rozchodzą, pierwsze partie to około 200-300 kilogramów dziennie - dodaje Michał Cheda.

W Poznaniu także są już polskie truskawki, pierwsze partie były jednak słabo wybarwione. - Teraz z każdym dniem oferta będzie rosła - mówi Michał Trzęsowski z poznańskiej gildii.  Od dziś także w Łodzi polskie truskawki pojawiły się w notowaniach cenowych. Cena kilograma to około 15 zł, porównywalna z cenami owoców z importu.

Oczywiście cały czas w ofertach handlowych są truskawki importowane, z Hiszpanii, Grecji i Węgier. Na wrocławskim Rynku Targpiast ceny importowanych owoców wahają się pomiędzy 9 a 12  zł za kilogram. Targpiast ma także dostawy z Turcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,74

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11052

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane