Na rynkach hurtowych pojawiły się polskie truskawki, kosztują 15-18 zł/kg

Autor: www.dlahandlu.pl 11 maja 2012 12:15

Na rynkach hurtowych już pojawiły się pierwsze polskie truskawki - informują dostawcy z rynków hurtowych w Broniszach, Radomiu, Poznaniu i Rzeszowie.

W porównaniu do cen sprzed roku w Broniszach i Radomiu jest taniej aż o 15 proc., w Poznaniu cena taka jak rok temu. W ofercie hurtowej, na polskich rynkach hurtowych truskawki sprzedawane są w cenie od 15 do 18 zł za kilogram.

W Broniszach polskie truskawki sprzedawane są po 17-18 zł za kilogram (ceny hurtowe), w Radomiu po 17 zł, i po tyle samo w Poznaniu. Owoce pochodzą ze szklarni i spod osłon. Nie ma jeszcze tych pierwszych wiosennych owoców na rynkach we Wrocławiu, Gdańsku i w Lublinie.
- Jak zwykle najpóźniej pojawią się one na północy kraju, ale będą tam jeszcze długo po tym jak na Mazowszu już te owoce się skończą - informuje Andrzej Michalik z gdańskiego Renku.

Pierwsze truskawki jeszcze w bardzo małych ilościach pojawiły się 10 maja na Wielkopolskiej Gildii czyli na poznańskim rynku hurtowym, informuje Arkadiusz Dyrlica, cena to 17 zł za kilogram, ale kolejne dni na pewno przyniosą spadek cen.
Na Radomskim Rynku dostawy pochodzą z okolic Kozienic, a w porównaniu do cen sprzed roku jest taniej. - Pierwsze partie, podobnie jak rok temu to około 200-300 kilogramów dziennie - dodaje Michał Cheda.
Oczywiście jeszcze cały czas w ofertach handlowych są truskawki importowane, z Hiszpanii, Grecji i Węgier. Zdaniem specjalistów w tym roku nie powinno zabraknąć owoców z polskiej produkcji. Każdy kolejny, ciepły dzień zwiększa dostawy tych tak charakterystycznych dla Polski owoców.

Rosną także dostawy krajowych nowalijek, kapusty (2-2,50 zł za szt), kalafiorów (4 zł/ szt), pomidorów( 6-7,50 zł/ kg) i ogórków (4zł/kg). Od tego tygodnia jest już w sprzedaży krajowa sałata lodowa w cenach takich jak importowana czyli około 3 zł. główkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane