Na rynku jest już ponad 10 mln kart zbliżeniowych

Autor: Onet.pl za Open Finance 28 kwietnia 2012 10:17

Blisko co trzecia karta na rynku jest już wyposażona w funkcję płatności zbliżeniowych. Pomimo nieustającej dyskusji nad ich bezpieczeństwem, banki nie zwalniają z ich wydawaniem - czytamy w Onet.pl.

Wraz ze wzrostem liczby kart zbliżeniowych przybywa również punktów handlowo-usługowych, które akceptują tego typu płatności - według danych organizacji Visa jest ich już prawie 60 tys. W marcu br. do programu przystąpiły między innymi dwie duże sieci super- i hipermarketów - Auchan oraz Carrefour.

 

Stale rosnąca liczba nośników służących do transakcji zbliżeniowych bynajmniej nie oznacza, że Polacy pokochali tego typu płatności. Niezależnie od nastawienia konsumentów banki przyjęły tę technologię za standard i w większości wydają tylko karty zbliżeniowe. Konserwatywni klienci, którzy z różnych względów - najczęściej bezpieczeństwa - nie chcą korzystać z płatności bezdotykowych, zwykle nie mają możliwości zamówienia w banku zwykłej karty, dezaktywacji funkcji transakcji bezstykowych czy chociażby zmniejszenia limitu dla tego rodzaju operacji - czytamy w Onecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane