PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Na targowiskach towary muszą być oznaczone cenami

Autor: Dziennik Bałtycki 18 maja 2010 11:01

Ceny na targowiskach powinny wyglądać tak samo jak w innych punktach sprzedaży, np. w sklepie. Na wywieszce cenowej powinna znaleźć się cena w złotych, nazwa handlowa towaru oraz jednostka miary, do której odnosi się uwidoczniona cena. Warto pamiętać, że ceny na targowiskach są - tak jak w innych przypadkach - cenami umownymi, co uprawnia klienta do negocjacji - czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

Handlowcy na targowiskach nie mają obowiązku oznaczania swoich stoisk szyldem. Jeśli konsument ma wątpliwości, może zwrócić się do zarządu targowiska i ten powinien podać dane przedsiębiorcy.

- Zasady reklamacji są takie same jak w przypadku innych zakupów. Podstawą do reklamacji jest dowód zakupu, np. paragon i przy każdym zakupie należy się go domagać. Sprzedawca ma obowiązek go wystawić. Na jego podstawie kupujący może żądać wymiany towaru na wolny od wad, nieodpłatnej naprawy, obniżenia ceny lub zwrotu gotówki. W przypadku towarów żywnościowych trzeba pamiętać, że termin zgłaszania reklamacji upływa po 3 dniach od otwarcia opakowania - w przypadku towaru paczkowanego lub po 3 dniach od zakupu - w przypadku towaru sprzedawanego luzem - mówi na łamach Dziennika Bałtyckiego Waldemar Kołodziejczyk, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku.

Jako najczęstsze nieprawidłowści na stoiskach podaje m.in. brak legalizacji przyrządów pomiarowych, brak książeczek zdrowia u sprzedawców oraz sprzedaż towarów, których data przydatności do spożycia była przekroczona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane