PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Na wolnym w Trzech Króli placówki handlowe stracą 1,5 mld zł

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 22 września 2010 11:22

Cztery z trzech klubów parlamentarnych (PO, PiS i PSL) zgadzają się na to, by 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, był dniem wolnym od pracy. Taka zmiana wynika z projektu nowelizacji kodeksu pracy i niektórych innych ustaw. Wszystko wskazuje na to, że posłowie uchwalą go na rozpoczynającym się 22 września posiedzeniu Sejmu - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Zmianom przeciwstawiają się organizacje pracodawców. PKPP Lewiatan podkreśla, że na początku roku pracownicy często korzystają ze zwykłego urlopu na czas ferii szkolnych. A to oznacza, że spowolnienie pracy na przełomie roku z powodu nieobecności podwładnych może łącznie trwać nawet dwa miesiące.

Placówki handlowe stracą na wprowadzeniu kolejnego dnia wolnego od pracy 1,5 mld zł - podaje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • handlowiec 2010-09-24 11:06:31

    Niech PKPP Lewiatan się wypowie ile zyska na tym że nie będzie musiał oddawać wolnych dni za święta wypadające w dni wolne , np w 2011 , 01,01,2011 wypada w sobotę i powinienem mieć za to wolne ,w zwiazku z tym że nie będę miał panowie z Lewiatana odzyskają swoje 1,5 mld , więc niech nie płaczą . W 2012 zarobią na tej ustawie duzo więcej.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane