PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Najpopularniejsza jest kawa mielona pakowana próżniowo

Autor: dlahandlu.pl 20 kwietnia 2010 11:18

Kawa przynosi stabilne zyski, dlatego żaden właściciel sklepu nie wyobraża sobie chyba, aby miało jej zabraknąć w ofercie sklepu. Jednak klienci zaczynają dokonywać innych niż dotychczas wyborów kaw ze sklepowej półki.

- Odchodzą od tradycyjnego parzenia kawy po turecku, również ekspresy przelewowe nie zyskały popularności. Coraz więcej zwolenników ma za to ekspresy ciśnieniowe, dlatego kupujący poszukują kawy mielonej dobrej jakości - mówi właściciel sklepu z Podkowy Leśnej.

Największą popularnością w tym sklepie cieszy się kawa mielona i w ziarnach. Na drugim miejscu uplasowała się kawa rozpuszczalna. Po nich znajdują się kawy cappuccino i kawy 3w1. Według handlowca można wyróżnić dwie grupy konsumentów: poszukujących nowości oraz tradycjonalistów. Pierwsi chcą łatwego przygotowania, drudzy cenią sobie smak.

- Kawa sprzedaje się bardzo dobrze, w przypadku mojego sklepu dotyczy to wszystkich produktów - od marek budżetowych po premium. Długie terminy przydatności powodują, że nie jest to produkt nastręczający wiele problemów - mówi sprzedawca.

Obiegowa opinia mówi, że w Polsce niewiele osób docenia smak i jakość kawy, która zależy nie tylko od jakości ziarna, ale także od jakości ekspresu. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane