PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Najwięcej etatów w handlu i sprzedaży

Autor: Pracuj.pl/dlahandlu.pl 9 października 2013 12:35

Sytuacja na rynku pracy zaczyna się poprawiać - wynika z danych portalu Pracuj.pl. Liderem wśród branż, które szukają największej liczby pracowników pozostaje handel i sprzedaż. W III kwartale tego roku blisko 1/4 ofert pracy pochodziła z tego sektora.

6 proc. - o tyle wzrosła liczba ofert pracy opublikowanych w serwisie Pracuj.pl, w porównaniu do II kwartału br. W stosunku do analogicznego okresu 2012 ten wzrost był jeszcze większy i wyniósł 17,5 proc. Firmy nadal najczęściej szukały handlowców (ponad 41 tys. opublikowanych ofert) oraz pracowników obsługi klienta (prawie 19 tys. ofert).

W analizowanym okresie najwięcej wakatów miały do zaproponowania firmy średnie (do 250 pracowników) i duże (powyżej 250 pracowników). W sumie te przedsiębiorstwa oferowały blisko 55 tys. miejsc pracy. W porównaniu z zeszłym kwartałem najbardziej wzrosła (o 12,5 proc.) liczba ofert w mikrofirmach (zatrudniających do 10 osób). Również w ujęciu rocznym przyrost liczby propozycji zatrudnienia w tych firmach był największy, na poziomie 30 proc. 

Mazowsze pozostaje największym lokalnym rynkiem pracy. W badanym okresie prawie co 5. opublikowana oferta pochodziła od firm z tego regionu, a właściwie ze stolicy. Największy przyrost liczby ofert, kwartał do kwartału dotyczył województwa wielkopolskiego (wzrost o 10 proc.), małopolskiego (9 proc.) i dolnośląskiego (8 proc.). Najmniejsza dynamika wzrostu tradycyjnie była na tzw. Ścianie Wschodniej. Spadek liczby ofert odnotowano zaś jedynie w przypadku ofert od firm zagranicznych (o 4 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. prac. sieci 2013-10-10 09:08:38

    I co z tego skoro to są albo śmieciówki lub na 3/4. Już zagraniczny pracodawca jak i Polski nie da ci zarobić skoro może mieć niewolnika za pół ceny. Brak pracowników to się ogłaszają bo kto za 5 zł /na godz chce pracować????

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane