Nasz Sklep i LD Holding: Nie akceptujemy projektu podatku od handlu w wersji liniowej

www.portalspozywczy.pl 8 listopada 2016 13:38

Nie akceptujemy projektu podatku od handlu detalicznego w wersji liniowej. Zarząd naszych spółek detalicznych w imieniu sklepów franczyzowych po konsultacjach zwrócił się w tej kwestii do parlamentarzystów, mając na uwadze dobro naszych franczyzobiorców, których obecnie w sieciach detalicznych jest ponad 5500 - informują sieć Nasz Sklep i LD Holding.

Przedstawione propozycje nie uwzględniają w żaden realiów gospodarczych oraz znacząco obniżą konkurencyjność rodzimego handlu, którego rentowność wynosi poniżej 1 proc. Nałożenie podatku liniowego w wysokości powyżej 1 proc. spowoduje utratę rentowności przez większość podmiotów handlu detalicznego, a w rezultacie likwidację tysięcy sklepów, miejsc pracy i spadek przychodów budżetowych większy niż planowane zyski z podatku od handlu - czytamy w oświadczeniu sieci Nasz Sklep i LD Holding.

Przy podatku liniowym na poziomie 1,2 proc. obciążenie podatkowe handlu niezależnego wzrośnie - szacujemy - cztero-pięciokrotnie. Jest to gwóźdź do trumny dla rodzimego handlu. Na takim rozwiązaniu skorzystają tylko zachodnie sieci dyskontowe, które mają zdecydowanie większy poziom rentowności. Przy upadku sklepów tradycyjnych skorzystają na takim rozwiązaniu - apelują Nasz Sklep i LD Holding.

Nasz Sklep S.A. oraz LD Holding działają w ramach Grupy Kapitałowej Specjał.

Nasz Sklep S.A. zrzesza ponad 3 600 sklepów franczyzowych pod czterema brandami: Nasz Sklep, Delikatesy Premium Nasz Sklep, Delikatesy Sezam oraz Express. Swoim zasięgiem obejmuje 12 województw.

LD Holding jest operatorem ogólnopolskiej sieci sklepów spożywczych działających w formule franczyzowej pod marką Livio. W strukturach Grupy jest również sieć 34. Sieci: Livio i 34 swoim zasięgiem obejmują całą Polskę i zrzeszają 2000 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane