PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

NBP i Policja dbają o bezpieczny obrót gotówkowy podczas Euro2012

Autor: Policja.pl, www.dlahandlu.pl 30 maja 2012 12:59

Narodowy Bank Polski i Policja przygotowali kampanię informacyjną „Bezpieczne pieniądze. Podaj dalej". Akcja ma na celu zapewnienie bezpiecznego obrotu pieniężnego w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012.

-  Polakom chcemy przypomnieć, a kibiców i turystów z zagranicy zaznajomić z wizerunkami i zabezpieczeniami polskich banknotów. Podczas kampanii będziemy także propagować zasady bezpiecznego korzystania z kart płatniczych i bankomatów. Akcja będzie prowadzona przez cały czerwiec we wszystkich miastach zaangażowanych w organizację turnieju - w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu oraz Krakowie, a także na przejściach granicznych, portach lotniczych i dworcach kolejowych - informują organizatorzy.

W piątek, 8 czerwca, rozpoczyna się turniej Euro 2012, jedna z największych imprez sportowych na świecie, podczas której przez kilka tygodni Polskę odwiedzi nawet kilkaset tysięcy kibiców. Razem z kibicami będą „podróżowały" ich pieniądze - zarówno tradycyjna gotówka, jak i karty płatnicze. O ich bezpieczeństwo dbać będzie Policja i emitent pieniądza - Narodowy Bank Polski.

- Na potrzeby kampanii przygotowaliśmy materiały informacyjne zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, w kilku wersjach językowych, m.in. polskiej, angielskiej i rosyjskiej. Informacje te znalazły się również w materiałach opracowanych specjalnie na Euro 2012, które zostaną dołączone do przygotowanych przez organizatora mistrzostw, spółkę PL.2012, pakietów dla wolontariuszy oraz przedstawicieli służb mundurowych -podaje Policja.

Materiały będą dystrybuowane na przejściach granicznych, lotniskach oraz dworcach. Ponad 500 tys. ulotek trafi do miast, w których odbędą się mecze, a kolejnych 50 tys. do piłkarskich stref kibica, tzw. FunCampów. Informacje o zabezpieczeniach banknotów rozdysponowane również będą przez wiodące sieci handlowe zlokalizowane w pobliżu boisk i miasteczek piłkarskich. Policja natomiast będzie dystrybuować ulotki m.in. na stadionach, w autobusach przewożących kibiców, a także w komisariatach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane