PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nestlé planuje sprzedać w Polsce 44 mln sztuk lodów Kaktus

Autor: www.dlahandlu.pl 4 sierpnia 2016 11:58

 Nestlé planuje sprzedać w Polsce 44 mln sztuk lodów Kaktus fot. lody.nestle.pl

W tym roku Nestlé planuje sprzedać aż 44 mln sztuk Kaktusa w Polsce. Cel wydaje się realny, ponieważ już na półmetku wakacji kupiono aż o 60 proc. więcej lodów tej marki niż w całym zeszłym roku, a planowany wzrost na ten rok to 80 proc.

- Kiedy w 1994 roku Kaktus trafił po raz pierwszy do sprzedaży w Polsce, nie było pewne, czy podbije serca konsumentów. W ciągu ponad 20 lat popularność Kaktusa przerosła najśmielsze oczekiwania – stał się on kultową lodową marką, bijąc pod tym względem na głowę pozostałe marki lodów impulsowych w Polsce. Jest to również jeden z flagowych produktów Nestlé w 150-letniej historii firmy. Produkowany w fabryce w Namysłowie, Kaktus jest również eksportowany i sprzedawany poza granicami naszego kraju – polskie Kaktusy trafiają do wielu państw Europy, znajdziemy je m.in. w krajach Bałtyckich, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Finlandii, Szwajcarii w Serbii czy Włoszech. Eksport Kaktusa stanowi ponad 50% namysłowskiej produkcji tego lodowego deseru. Drugie tyle lodów Kaktus sprzedaje się w Polsce - podaje Nestlé .

 Przez wiele lat Kaktus był monoproduktem – bez zmienionej receptury ani dodatkowych wariantów smakowych. W 2013 roku Nestlé postanowiło wprowadzić dodatkowe warianty. W ten sposób w 2015 roku w sklepowych lodówkach pojawił się Kaktus jabłkowo-cytrynowy, a w tym roku Kaktus z długą polewką. Tegoroczną nowość stworzono na specjalne życzenie konsumentów, którzy prosili Nestlé o Kaktusa w długiej polewce.

Jak prognozuje Nestlé, 2016 rok będzie rekordowy, jeżeli chodzi o sprzedaż lodów Kaktus. Koncern planuje sprzedać w Polsce 44 mln sztuk Kaktusa, czyli o 80% więcej niż w ubiegłym roku, gdy konsumenci kupili Kaktusa 24,6 mln razy. Cel może zostać osiągnięty jeszcze w sierpniu, ponieważ już teraz udało się prześcignąć zeszłoroczny wynik aż o 60%.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ostrożny konsument 2016-08-05 16:38:24

  A syrop glukozowy musi się znajdować w składzie?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,51

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane