PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nielegalne wyroby tytoniowe będą zwalczane na międzynarodową skalę

Autor: ekonomia24.pl 13 listopada 2012 10:46

Przedstawiciele ponad 170 krajów przyjęli na konferencji w Seulu międzynarodowy protokół uruchamiający walkę z nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi. Pozwoli to stworzyć międzynarodowy system śledzenia drogi przebywanej przez wyroby tytoniowe, aby walczyć z przemytem i podrabianiem ich - informuje serwis ekonomia24.pl.


Jak informuje serwis ekonomia24.pl,ta działalność stanowi 11 proc. całego rynku tytoniowego i pozbawia rządy na świecie około 40 mld dolarów z tytułu nie pobranej akcyzy. Eksperci oceniają, że co dziesiąty papieros, czyli 600 mld rocznie, pochodzi z przemytu. Według opracowania KPMG z lipca, w 2011 r. w Europie wypalono 65,3 mld papierosów nielegalnego pochodzenia, 10,4 proc. łącznego spożycia.

Przyjęty protokół daje krajom sygnatariuszom 5 lat na stworzenie mechanizmu śledzenia drogi i znakowania papierosów i wszystkich innych wyrobów tytoniowych. System będzie stosować niemożliwe do usunięcia oznakowania i będzie koordynowany globalnie w celu wykrywania nielegalnego handlu tytoniem - czytamy w serwisie ekonomia24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane