PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nielegalny handel podczas odpustu w Sianowie

Autor: kartuzy.info 26 listopada 2014 10:59

"Nie zezwala się ustawiania stoisk bez uzyskania pozwolenia zarządcy drogi" - tabliczka z takim napisem została usytuowana w Sianowie przy drodze powiatowej, a więc miejscu, gdzie podczas dorocznego odpustu ustawia się kilkadziesiąt straganów. Dotychczas odbywało się to bezprawnie - podaje portal kartuzy.info.

Informacja wywołała sporo kontrowersji, gdyż niektórzy zrozumieli, że zarządca drogi zabrania handlu w tym miejscu. Szef Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach wyjaśnia, że to nieprawda: postawiono tabliczkę, na której widnieje napis, że nie pozwala się ustawiania stoisk bez uzyskania zgody zarządcy drogi. Każdy może złożyć wniosek i takie pozwolenie uzyska. Opłata z tego tytułu jest niewielka, wynosi 10 groszy dziennie za zajęty metr kwadratowy powierzchni.

Czy to rozwiąże problem bezprawnego zajmowania pasa drogowego podczas przyszłorocznego odpustu w Sianowie? Jak twierdzi organizator odpustu, to gmina Kartuzy była odpowiedzialna za organizację handlu w tym miejscu. Pracownicy gminy wyznaczali miejsca do handlowania i pobierali opłaty. Dotychczas jednak gmina o żadną zgodę na zajęcie pasa drogowego nie występowała. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Artur Rusiecki 2014-11-27 10:49:25

    To parodia! Urzędnicy pobierają opłaty , a sami nie opłacają miejsc.... wyłudzacze i zdziercy. Pytanie czy policzyli 10 groszy za metr?...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane