PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Niezależnych sklepów spożywczych jest więcej niż sieciowych

Autor: franczyzawpolsce.pl 2 maja 2011 11:10

Niezależnych sklepów spożywczych jest więcej niż sieciowych

Z raportu Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych wynika, że w ramach sieci franczyzowych zrzeszonych jest ok. 20 tys. sklepów ogólnospożywczych (bez sklepów specjalistycznych), z czego ok. 4 tys. działa na zasadzie franczyzy klasycznej, a ok. 16 tys. to sklepy współpracujące na zasadzie tzw. miękkiej franczyzy. Dodatkowo w ramach pozostałych sieci (wyłącznie sklepy własne, sklepy spółdzielcze etc.) działa kolejne 12 tysięcy placówek.

Na rynku wciąż pozostaje w granicach 55-60 tysięcy niezależnych sklepów ogólnospożywczych nienależących do żadnej sieci. To o nie toczy się walka wśród ok. 60 sieci franczyzowych obecnych na polskim rynku. 

Powyżej 1000 sklepów zrzesza tylko sześć sieci, powyżej 100 sklepów - 24 sieci. Ponad połowa sieci franczyzowych działających w tej branży liczy mniej niż 100 placówek. Ich istnienie, rozwój oraz w wielu przypadkach mocna lokalnie pozycja świadczy jednak o tym, że polscy kupcy cenią nie tylko dużych i silnych operatorów budujących sieci ogólnopolskie, ale także lokalne inicjatywy zapewniające im zazwyczaj poczucie większej niezależności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane