PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Niższe opłaty targowe w Łebie

Autor: gp24.pl 18 maja 2011 13:06

Radni Łeby uchwalili nowe stawki opłaty targowej za handel na terenie miasta. W większości przypadków są one niższe od wcześniej obowiązujących - podaje serwis gp24.pl.

Nowy projekt uchwały obniżającej stawki opłaty targowej powstał na wniosek mieszkańców, którzy uważali, że dotychczasowe stawki są zbyt wysokie.

Nowa uchwała przewiduje w większości przypadków niższe stawki opłat targowych. Tyle samo, czyli 10 zł dziennie, za sprzedaż swoich wyrobów zapłacą artyści plastycy i twórcy sztuki ludowej, a także osoby sprzedające z kosza, wózka i roweru. Nie zmieniono też opłat dla rybaków sprzedających świeże ryby z burty i na nabrzeżu - podaje serwis.

Handlowcy oferujący swoje produkty z samochodu osobowego i ciężarowego do 2,5 tony zapłacą stawkę dzienną 15 zł, od dwóch ton do siedmiu ton 30 zł, a powyżej tej masy 45 zł.

Najwięcej emocji wzbudzały wcześniejsze opłaty za obiekty stałe i tymczasowe. Również one uległy zmniejszeniu. Za małe obiekty do dwóch mkw. trzeba będzie zapłacić 15 zł, za te większe o metrażu do 100 mkw. 15 zł plus 1,20 za każdy rozpoczęty metr. Stałą stawkę, 250 zł dziennie, zapłacą sprzedawcy za obiekty powyżej 100 mkw. - podaje gp24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane