Nowa strategia LD Holding: Oparcie dostaw na największych dystrybutorach i wyższe wynagrodzenie dla sklepów

www.portalspozywczy.pl 7 stycznia 2013 15:17

Nowa strategia LD Holding: Oparcie dostaw na największych dystrybutorach i wyższe wynagrodzenie dla sklepów

Strategia LD Holding jest aktualnie dopracowywana i zostanie przedstawiona do końca stycznia 2013 roku. Jej główne założenia to przede wszystkim oparcie dostaw na największych, ogólnopolskich dystrybutorach, wyższe wynagrodzenie (retro) dla sklepów, dalsza konsolidacja spółek regionalnych i włączenie ich w struktury firmy. Myślę, że stanie się to w ciągu kilkunastu miesięcy - mówi Robert Paździor, prezes zarządu LD Holding.

Planujemy wypłacać franczyzobiorcom wyższe retro, oczywiście na miarę naszych możliwości. Po drugie, chcemy wprowadzić dodatkowe retro od ogólnopolskich dystrybutorów. Do tej pory LD Holding płaciło głównie wynagrodzenie za realizację kontraktów z producentami, od 2013 roku ta kwota wzrośnie o retro od niektórych dystrybutorów oraz lojalnościowy bonus od firmy. Będzie to duża zmiana dla franczyzobiorców. Nauczeni doświadczeniem zmieniamy w pewnym stopniu podejście i wychodzimy naprzeciw potrzebom nie tylko producentów i dystrybutorów, ale właśnie samych sklepów. Chociaż wyniki badań twierdzą, że cena towaru nie jest najistotniejszym czynnikiem, to jednak dla właściciela sklepu jest ona na pierwszym miejscu. Sklepy chcą tanio kupić i mieć towar dostarczony na czas. O to zmierzamy zadbać - zaznacza w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl  prezes LD Holding.

- Decyzją Syndyka zostałem przywrócony na stanowisko prezesa LD Holding aby dokończyć coś, co rozpoczęliśmy tak naprawdę w zeszłym roku - czyli połączenie spółek (Sieć Północ, Sieć Centrum i LD Holding). Poukładanie firmy, gdzie centrala jest w Jastrzębiu Zdroju, gdzie jest 10 oddziałów skutecznie kierowanych od strony zarządczej i administracyjnej zajęło nam niecały rok - dodaje Robert Paździor.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane