Nowa wersja podatku handlowego najbardziej dotknie małe sklepy?

Autor: dziennik.pl 31 października 2016 09:36

Danina w liniowej wersji może dać budżetowi 2,5 mld zł. Problem w tym, że najbardziej zaboli ona tych najmniejszych - podaje dziennik.pl

3 listopada posłowie z parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego będą omawiać nowy pomysł na opodatkowanie sprzedaży detalicznej. Ma to być danina liniowa bez kwoty wolnej, równa dla wszystkich sklepów. Stawka? 1–1,5 proc. obrotu.

Ma być ona uwzględniana przy rozliczaniu podatków dochodowych.  Dla tych, którzy dziś płacą podatki dochodowe, liniowy handlowy ma być neutralny, za to dla wszystkich, którzy nie odprowadzają CIT albo PIT, będzie nowym obciążeniem. 

Autorzy pomysłu sądzą, że danina liniowa z jedną stawką dla wszystkich będzie bezpieczna z punktu widzenia relacji Warszawy z Brukselą. Ale polskich handlowców pomysł oburza. I to zarówno reprezentujących mały i średni handel, jak i duże sieci z zagranicznym kapitałem.

Czytaj więcej w dziennik.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mario 2016-10-31 17:51:42

  Nie jestem ekonomistą, ale od ponad 50 lat twierdzę że mamy najlepszych ekonomistów na świecie po względem łupienia ludzi, a kto jest bardziej uczciwy (głupi) to go jeszcze batem i pod górę.

  Mamy bardzo mądrych ludzi i świat o tym wie, tylko nasi decydenci nie potrafią tego wykorzystać, tłamszą kreatywność, pracowitość i odpowiedzialność.

  Sektor handlowy tzw. rynku tradycyjnego ledwo zipie bo jest głupi, to go trzeba jeszcze dobić - batem i pod górę, a rekiny nich się śmieją że bez wysiłku zdobywają rynek dzięki braku wyobraźni rządzących wszystkich rządów, tego też. Gratuluję dobrego samopoczucia, niech rządzący jeszcze wyślą detalistom sznurki, prędzej rekiny będą mogli rządzić handlem. Uczeni przepowiadają- jak ostatnia pszczoła zniknie z globu, za dwa lata nie będzie ludzkości. Ja nie jestem uczonym, ale wiem, że jak zniknie ostatni sklep czy sklepik Polski - Polska przestanie istnieć, a Polacy w własnym kraju będą "białymi murzynami" Czy ludzie którzy przelewali krew za wolną Polskę tego chcieli. Poprzednie rządy powinni przeprosić Polaków że tak robili, a obecni niech się pukną w głowy może z mądrzeją. Inne kraje z bloku wschodniego mają mądrzejszych decydentów i jest tam lepiej, my mamy mniemanie o sobie a oleju w głowie zero. Nie potrafią decydenci myśleć perspektywicznie o narodzie, jedynie co potrafią to myśleć o sobie. I tak na marginesie - trzeba mieć w głowach nasrane i nie wymieszane aby generałów degradować do szeregowców, wstyd i hańba. Pierdołami zajmują się panowie, a Polska ginie czy k...a nie widać. Dajcie ludziom normalnie pracować, handel tzw. tradycyjny popada w długi, ratuje się kredytami i brnie w jeszcze większe tarapaty - czy nikt nie pomyślał aby tych ludzi oddłużyć, niech zaczną normalnie funkcjonować i nich zaczną płacić normalnie na luzie podatki, zamiast kombinować komu dzisiaj zapłacić, a kto może poczekać. Panowie decydenci spójrzcie na to szeroko otwierając oczy i patrząc na wszystkie aspekty, pomóżcie detalistom, nie dobijajcie ich głupimi nie przemyślanymi decyzjami. Po 1989 roku powstało tysiące przedsiębiorców, gdzie są oni teraz, zróbcie analizę i patrzcie ci chcecie zrobić tym pozostałym: ma powstać kolejne 100 Biedronek, kolejne Rossmanny, kolejne nowe supermarkety i Galerie, a może trzeba powiedzieć DOŚĆ !!! teraz stawiamy na swoich. Oddłużamy wszystkich, zwalniamy ich od podatków na 5 lat, również od podatku od nieruchomości. Rekinom, żadnych ulg, podatki odpowiednio wysokie i zero sprzedaży w cenach dampingowych. Wówczas zobaczymy kto potrafi lepiej obsługiwać konsumentów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,32

 • Śr

  7,01

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane