Nowe oblicze i szersza oferta Hali Targowej we Wrocławiu

Autor: spolem.pl 12 listopada 2015 11:08

Po trzech miesiącach prac konserwatorskich i budowlanych Hala Targowa we Wrocławiu zyskała nowe oblicze. Ceglana elewacja na zachodniej ścianie, a także elementy z piaskowca zostały oczyszczone i uzupełnione. Wymienione zostały także okna i przeprowadzono konserwację ozdobnych lamp metalowych i głównych drzwi wejściowych. Odnowiona została także dolna granitowa część hali.

Wykonanie prac w Hali Targowej pochłonęło kilkaset tysięcy złotych.Obecnie trwają rozmowy o kolejnych etapach remontu tego zabytku architektonicznego.

Remont zachodniej ściany to nie jedyne zmiany w Hali Targowej. Od września w piwnicy pod wieżą zegarową od strony ul. Piaskowej powstała restauracja Targowa – Craft Beer and Food z autorską kuchnią i piwami rzemieślniczymi. Potrawy inspirowane smakiem piwa, tworzone z dolnośląskich produktów spowodowały, że restauracja stała się atrakcyjnym miejscem spotkań. Na parterze swoimi aromatycznymi zapachami przyciąga także niedawno otwarta herbaciarnia. 

Hala Targowa to nadal jedno z największych miejsc targowych we Wrocławiu. Można tu kupić świeże ryby, mięso i wędliny produkowane przez małych lokalnych wytwórców. Mieszkańców przyciągają również krajowe i importowane owoce i warzywa, a` także wszelkiego rodzaju pieczywo oraz wypieki cukiernicze. W hali można też skorzystać z usług szewca, kaletnika, zegarmistrza czy fryzjera. Niebawem w hali otwarte zostaną dwa nowe stoiska z oryginalnymi produktami z Włoch i Hiszpanii. Będą one na pewno kolejną atrakcją kulinarną dla mieszkańców Wrocławia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane