PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowe przepisy nie ukróciły nielegalnego handlu w Gdańsku

Autor: naszemiasto.pl 16 lipca 2012 08:53

Blisko 600 interwencji dotyczących nielegalnego handlu tylko w maju i czerwcu podjęła Straż Miejska w Gdańsku. Handlarze czują się bezkarni, bo straż częściej daje pouczenia niż mandaty - czytamy w serwisie naszemiasto.pl.

Od czasu, gdy w życie weszła nowelizacja kodeksu wykroczeń, a wraz z nią surowsze niż dotychczas kary, w tym 500 zł mandatu, sprawa w sądzie i 5 tys. zł grzywny oraz przepadek towaru, minęło ponad pół roku. Dzięki nowym przepisom problem miał zostać zminimalizowany, a jak pokazują statystyki wcale tak nie jest.

Naszemiasto.pl przyjrzało się dokładniej efektom interwencji strażników miejskich - straż daje więcej pouczeń niż mandatów. W maju i czerwcu mandatami ukarano 144 osoby prowadzące nielegalną sprzedaż na terenach należących do gminy. Z tego tylko 7 z nich dostało najwyższy 500-złotowy mandat. Najczęściej straż karała, wypisując kwit na zaledwie 20 zł (29 mandatów) oraz 50 zł (50 mandatów). W tym samym czasie pouczono natomiast 251 nielegalnie handlujących, czyli poza słownym upomnieniem nie wyciągnięto wobec nich żadnych konsekwencji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane