Nowe stawki czynszu dla sklepów przy budowanej linii metra

Autor: gazeta.pl 22 lutego 2012 13:59

Władze Śródmieścia zgadzają się na większe ulgi w czynszu i zamrożenie podwyżek, a nawet na to, aby przedsiębiorcy, którzy mają kłopoty z zarobkiem z powodu budowy metra, przestali prowadzić działalność gospodarczą, nie tracąc lokali - podaje gazeta.pl.

Decyzja zapadła 21 lutego br. i była niespodzianką m.in. dla właścicieli sklepów w lokalach wynajmowanych od miasta wzdłuż ul. Świętokrzyskiej. Budowa metra i zamknięcie ulicy latem zeszłego roku spowodowały, że spadły im obroty. Mają problemy z czynszem, niektórzy potracili umowy najmu z powodu zaległości. Zarząd Śródmieścia podjął więc uchwałę o nowych zasadach obniżania czynszu - pisze gazeta.pl.

Od 1 marca wejdą w życie następujące zasady:

* jaki procent spadku obrotów (w porównaniu z 2010 r.), taki procent obniżki czynszu (ale nie mniej niż 12 zł za metr kw.),

* podwyżki czynszów, które miały obowiązywać po 29 lutego, zostają wstrzymane,

* jeśli obroty spadły powyżej 80 proc., najemcy mogą poprosić o zgodę na zawieszenie działalności gospodarczej w lokalu i będą uiszczać tylko opłaty eksploatacyjne (np. administracji).

Z obniżki może skorzystać w sumie ok. 20 najemców. Na kryzys związany z budową skarży się ich jednak więcej: również ci z ulic przecinających potraktowaną ulgowo Świętokrzyską. Radni chcą spotkać się z nimi na kolejnym posiedzeniu - podaje portal.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane