Nowy członek zarządu w Małpce. Doświadczenie zdobywał w Biedronce

Autor: www.dlahandlu.pl 16 września 2015 12:40

Nowy członek zarządu w Małpce. Doświadczenie zdobywał w Biedronce fot. malpkaexpress.pl

Z początkiem czerwca w skład zarządu Małpka S.A., operatora sieci convenience Małpka Express, został powołany nowy członek zarządu – Marek Bodynek.

Marek Bodynek ukończył ekonomię na Uniwersytecie Opolskim, jest także absolwentem Harvard Business School Publishing & Canadian International Management Institute. Posiada osiemnastoletnie doświadczenie w branży retail i spożywczej.

Swoją karierę rozwijał w strukturach Jeronimo Martins Polska, gdzie zawodowy rozwój zainicjował jako Area Manager. Poszerzając kompetencje, a także zakres obowiązków i odpowiedzialności na kolejnych stanowiskach (kończąc na operations director), zdobył niezbędne kwalifikacje dla funkcji członka zarządu w spółce Małpka.

Przypomnijmy, w maju br. spółka Czerwona Torebka S.A. poinformowała, że spełniła wszystkie warunki zawarte w przedwstępnej umowie sprzedaży Małpka S.A., skutkiem czego jest finalizacja transakcji sprzedaży 100 proc. akcji funduszowi Forteam Investments Limited.

Sieć 300 placówek (stan na koniec 2014 roku) została wyceniona na 362,3 mln zł. Stosując uproszczone działanie podzielenia kwoty przez liczbę placówek wychodzi, że cena zakupy każdej lokalizacji sieci, prowadzonej w formule agencyjnej wyniosła ok. 1,2 mln zł. Trzeba jednak pamiętać, że kapitał firmy to, obok sklepów, także centrala, centrum logistyki, środki trwałe etc. 

Na przestrzeni IV kwartału 2014 roku liczba sklepów Małpka Express spadła o ok. 50 placówek z 350 do ponad 300 sklepów na koniec 2014 rok. Obecnie działa ich 305. W maju 2015 spółka podawała, że ma 316 sklepów w lokalizacjach „high streetowych”, w centrach miast, przy ruchliwych ulicach i w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych. Oznacza to, że od maja sieci ubyło 11 sklepów.

W maju w spółce dokonano licznych zmian personalnych. Macieja Szturemskiego na stanowisku prezesa zastąpił Janusz Lella. Do zarządu weszła również Krystyna Zduńska.

Małpka Express to sieć sklepów formatu convenience rozwijana na zasadach systemu partnerskiego. Sklepy oferują asortyment spożywczo-monopolowy, składający się z ok. 2 500 indeksów produktowych. Są to m.in.: artykuły spożywcze, słodycze, warzywa i owoce, alkohole i wyroby tytoniowe oraz prasa, chemia i kosmetyki.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane