Nowy gracz na rynku płatności bezgotówkowych dostarcza terminale dla małych i średnich sklepów

Autor: ekonomia24.pl 12 listopada 2011 20:20

Firma ePłatności, rozliczająca transakcje kartowe, chce do tego końca roku 2012 mieć 20 tys. terminali. Do 2014 roku spółka zamierza wejść do pierwszej trójki największych centrów rozliczeniowych w Polsce - informuje serwis ekonomia24.pl.

Spółka ePłatności rozpoczęła działalność na początku 2010 roku i obecnie ma już 12 tys. terminali. Zakłada, że w pierwszym kwartale 2012 osiągnie próg rentowności.

Firma koncentruje się na wypełnianiu nisz rynkowych - instaluje terminale, głównie w małych i średnich sklepach, tam gdzie ich do tej pory nie było. Dodatkowo penetruje wszelkie obszary, gdzie akceptacja kart nie istniała jak maszyny vendingowe, karty miejskie, stadionowe, parkingowe.

Obecnie udział Polskich ePłatności w rynku wynosi około 5 proc., ale jeśli chodzi o sieć akceptacji płatności zbliżeniowych jest on dużo wyższy, około 30 proc., ponieważ wszystkie terminale są wyposażone w tę funkcjonalność. Na polskim rynku funkcjonuje około 240 tys. terminali kartowych, a ponad 25 tys. wyposażonych jest w czytniki kart bezstykowych - czytamy w ekonomia24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane