PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowy koncept piekarni Putka - lokale pojawią się przy prestiżowych ulicach

www.portalspozywczy.pl 16 marca 2015 14:04

Nowy koncept piekarni Putka - lokale pojawią się przy prestiżowych ulicach

Coraz więcej lokali należących do piekarni obecnych na polskim rynku zaczyna przypominać kawiarnie lub punkty bistro, a nie jedynie sklepy z pieczywem. W tym kierunku zamierza pójść także firma Polpain-Putka, która planuje uruchomienie jednego lub dwóch lokali w takim koncepcie przy prestiżowych ulicach w Warszawie.

- Mogę zdradzić, że ze względów strategicznych szukamy już od jakiegoś czasu lokali odpowiednich do tego rodzaju punktów. Nawet, gdyby takie działanie nie miało sensu ekonomicznego, to i tak promowałoby firmę, zwiększało rozpoznawalność znaku - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Stefan Putka, współwłaściciel i członek zarządu firmy.

Jak dodaje, pomysł ten zrodził się w głowach właścicieli firmy już jakiś czas temu, jednak jak dotąd nie udało się znaleźć odpowiedniego lokalu pod tego typu kawiarnio-piekarnio-cukiernię. Putka tłumaczy, że spółka gotowa jest na taką inwestycję niemalże w każdej chwili i nie jest to kwestia konkretnego terminu, a tylko i wyłącznie dostępności odpowiedniego lokalu.

- W takim punkcie postawilibyśmy na bardziej wyszukane rzeczy. Nie wszystko musiałoby być nowe, bo już teraz mamy dużo produktów, które by tam pasowały. Ale na przykład nasze wyroby cukiernicze trzebaby w takim miejscu trochę inaczej wyeksponować. Oprócz tego musielibyśmy także wejść w segment kanapkowy. To także jest przyszłością - komentuje Putka.

Polpain-Putka inwestycję w kategorię kanapek rozważa niezależnie od uruchomienia nowego konceptu lokali. W rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Stefan Putka tłumaczy to zmieniającymi się gustami polskich konsumentów. Coraz mniej osób przygotowuje sobie w domu śniadania czy obiad, a coraz więcej osób kupuje je "na mieście".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane