PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nowy prezes i dyrektor finansowy w Żabka Polska

Autor: dlahandlu.pl 9 kwietnia 2015 14:43

Nowy prezes i dyrektor finansowy w Żabka Polska

Krzysztof Andrzejewski, dotychczasowy wiceprezes ds. finansowych, objął stanowisko prezesa zarządu spółki Żabka Polska, właściciela sieci sklepów Żabka i Freshmarket.

Zastąpi na nim Jacka Roszyka, który po 9 latach kierowania firmą przechodzi do Rady Dyrektorów. Na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych rada nadzorcza powołała Tomasza Blicharskiego, przedstawiciela głównego inwestora – funduszu MEP.

Nowy prezes z Żabką związany jest od lipca 2013 roku. W branży handlowej produktów spożywczych pracuje od ponad 10 lat. W 2003 roku podjął zatrudnienie w koncernie SABMiller produkującym piwo i napoje bezalkoholowe, gdzie sprawował funkcje zarządcze w obszarach sprzedaży, dystrybucji oraz finansów w kilku krajach europejskich. Wcześniej pracował w firmie PricewaterhouseCoopers w działach audytu oraz usług doradczych. Ukończył UAM w Poznaniu, studia podyplomowe na Oxford Said Business School oraz szereg szkoleń z zakresu zarządzania w tym na Harvard Business School oraz Wharton Business School.

– Moim zadaniem będzie nieustanne udoskonalanie modelu biznesowego, który pozwolił na tak dynamiczny rozwój – powiedział Krzysztof Andrzejewski, prezes zarządu spółki Żabka Polska.
– Jest za wcześnie aby mówić o szczegółach, ale na pewno w centrum naszej uwagi stać będzie konsument. Chcemy między innymi wdrażać innowacyjne rozwiązania, w czym z pewnością pomogą nam bliskie i przyjazne relacje z naszymi ajentami i dostawcami.

Przedstawiciele właściciela Żabki podkreślali, że zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w sposób płynny, a Krzysztof Andrzejewski przez blisko dwa lata współpracując z Jackiem Roszykiem, poznał wszystkie aspekty funkcjonowania spółki i mechanizmy jej modelu biznesowego.

Obok Krzysztofa Andrzejewskiego, zarząd Żabki tworzą obecnie Julio Duarte, Przemysław Kijewski i Tomasz Blicharski.

Do Żabki należy ponad 4 tys. sklepów pod szyldami Żabka i Freshmarket. Firma zamierza uruchomić bądź przyłączyć do sieci kolejne 800 w 2015 roku. Obroty spółki w 2014 roku sięgnęły 5,2 mld zł. 

Przychody ze sprzedaży spółki Żabka Polska w okresie 1 stycznia - 31 października 2014 r. wyniosły 4,3 mld zł w porównaniu do 4,1 mld zł w okresie 1 stycznia - 31 grudnia 2013 r. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 77,1 mln zł (101,8 mln zł w całym 2013 r.). Starta netto z działalności kontynuowanej za 10 miesięcy 2014 roku to 87 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zet 2015-09-23 21:57:37

  Na pewno dużo opinii o atmosferze pracy można znaleźć na forum gowork. Nie tylko klienci tam się wypowiadają, ale głównie pracownicy.

 • maria 2015-05-11 00:15:03

  Nowy Prezes - i stare kłamstwa.Dlaczego nic nie można zrobić z tą przestępczą firmą?

 • TOMASZ 2015-05-07 11:19:53

  NO TAK , DWA LATA POD RZĄD STRAT NETTO , TOTALNA KLAPA FORMATU SKLEPÓW PRACOWNICZYCH , BRAK KONTROLI NAD WYDAWANIEM PIENIĘDZY NA BZDURY I BEZ OGRANICZEŃ ZROBIŁY SWOJE , PAN JACEK WYLĄDOWAŁ NA TRAWCE , A DO ZARZĄDU WSKOCZYŁ CZŁOWIEK INWESTORA ,KTÓRY TERAZ PATRZY NA RĘCE MANAGEROM ŻABKI

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,92

 • Min

  0,65

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane