PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nowy prezes zarządu BAT Polska

Autor: dlahandlu.pl 18 lutego 2016 11:53

1 stycznia 2016 roku funkcję prezesa zarządu BAT Polska Trading Sp. z o.o. objął Dragos Constantinescu, dotychczasowy prezes zarządu spółek BAT w Szwecji i Norwegii.

W czasie swojej prezesury, rozwinął strategię dla Skandynawii koncentrującą się na zwiększaniu udziałów rynkowych nie tylko marek tradycyjnych papierosów należących do portfolio BAT ale także snus. 

W latach 2012-2014, Dragos Constantinescu był związany z Polską. Jako dyrektor ds. finansów i członek zarządu BAT Polska odegrał kluczową rolę we wprowadzeniu modelu sprzedaży bezpośredniej.

Dragos Constantinescu związany jest z Grupą BAT od 14 lat. W 2002 roku dołączył do zespołu, jako Management Trainee w Amsterdamie i od tej pory pełnił kilka ważnych ról w pionie finansów Grupy, m.in. Dyrektora Finansów Korporacyjnych Regionu Europy Zachodniej. Dotychczasowy prezes zarządu BAT Polska Trading, Antal Bekefi objął stanowisko prezesa zarządu spółki BAT we Francji.

Na polskim rynku Grupa British American Tobacco działa od 1991 roku. Obecnie należą do niej dwie spółki: British American Tobacco Polska S.A. posiadająca fabrykę wyrobów tytoniowych w Augustowie i British American Tobacco Polska Trading Sp. z o.o., zajmująca się dystrybucją wyrobów tytoniowych. Łącznie BAT zatrudnia w nich 1700 osób. W fabryce w Augustowie firma produkuje ponad 37 mld sztuk papierosów rocznie, z czego jedna trzecia trafia na polski rynek, a dwie trzecie na eksport do ponad 50 krajów. W ciągu 23 lat Grupa British American Tobacco zainwestowała w Polsce ponad 1,8 mld zł, m.in. w zakup, modernizację i rozbudowę Zakładów Przemysłu Tytoniowego w Augustowie. Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych i trzecia pod względem wielkości produkcji fabryka spośród wszystkich 46 zakładów Grupy BAT. W 2015 r. firma jako pierwszy koncern tytoniowy w Polsce rozpoczęła sprzedaż e-papierosów wprowadzając na rynek markę VYPE.


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,28

 • Min

  2,80

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane