NSZZ "Solidarność" zapowiada protesty w związku z rosnącymi cenami żywności i paliw

Autor: NSZZ Solidarność 28 marca 2011 12:18

NSZZ „Solidarność" zaalarmował: szybko rosną ceny, dramatycznie pogarsza się sytuacja polskich rodzin. Związek ogłosił stan gotowości protestacyjnej.

Podczas obrad KK w Łodzi związkowcy przyjęli uchwałę w sprawie przeprowadzenia akcji protestacyjnej. Zdecydowano o przeprowadzeniu, najprawdopodobniej w maju, 16 dużych manifestacji przed urzędami wojewódzkimi. Protesty odbędą się w tym samym dniu. Niewykluczona jest też ogólnopolska manifestacja w Warszawie.

W uchwale zaznaczono, że rząd nie realizuje w sposób wystarczający konstytucyjnego obowiązku ochrony osób najuboższych. W dokumencie związkowcy wezwali rząd m.in. do czasowego obniżenia podatku akcyzowego na paliwo, skierowania dodatkowych środków na walkę z bezrobociem i podwyższenia kryteriów dochodowych upoważniających do świadczeń z pomocy społecznej oraz ich wzrostu.

Jak podaje związek, w górę wystrzeliły ceny cukru, paliw i podstawowych artykułów żywnościowych. W wielu wypadkach rządową podwyżkę VAT-u wykorzystano do drastycznego podniesienia stawek wielu towarów. Płace tymczasem stoją w miejscu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Taxi-gsm 2011-03-28 13:40:42

    Może zaangażować Śniadka? A może Krzaklewskiego? Niech skoczą, bo to bystre chłopaki przez mur, a Jarek K ma szanse zaistnieć i zatrzymać np. nie tylko tramwaj, ale i metro!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane