Obowiązkowy przegląd kasy fiskalnej raz na dwa lata

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 6 października 2011 09:32

Badanie techniczne może przeprowadzić tylko serwisant posiadający autoryzację producenta, wpisany do książki rejestrującej kasy - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Ceny przeglądów różnią się w zależności od regionu kraju. Użytkownik, który jest niezadowolony z poziomu obsługi serwisowej, może złożyć do producenta wniosek o zmianę podmiotu świadczącego usługę. Powodem wniosku mogą być również względy ekonomiczne - czytamy w dzienniku.

Jak podaje "DGP", przeglądem technicznym należy objąć: stan wszystkich plomb kasy i zgodność ich z zapisem w książce kasy i dokumentacją serwisu; stan obudowy; czytelność dokumentów fiskalnych drukowanych przez kasę; program pracy i program archiwizujący, jego wersję, zgodność z zapisami w książce kasy i dokumentacją serwisu; poprawność działania, w szczególności w zakresie emisji dokumentów fiskalnych; poprawność działania wyświetlacza klienta; stan płyty głównej, pamięci i modułu fiskalnego co do zgodności z dokumentacją konstrukcyjną, sprawdzenie stanu technicznego akumulatorów wewnętrznego zasilania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,59

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane