PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Obroty spółdzielni współpracujących z PSD wzrosły o ponad 20 proc.

Autor: www.dlahandlu.pl 6 października 2011 11:03

Obroty spółdzielni współpracujących z PSD wzrosły o ponad 20 proc.

Pierwsza połowa tego roku była udana dla spółdzielni współpracujących z Partnerskim Serwisem Detalicznym z Grupy Dystrybucyjnej Tradis. Analiza analogicznych okresów lat 2010 i 2011 pokazuje wzrosty sprzedaży od kilku, do ponad 20 proc. To efekt działań operacyjnych i handlowych, które wdrożyły spółdzielnie partnerskie.

Wpływ na obroty ma mieć także uruchomiona w czerwcu sieć Gama. Spółdzielcy i PSD szacują, że wraz z włączeniem placówki do sieci, obroty sklepu mogą się podnieść nawet o kolejnych kilkanaście procent.

Najwyższe - dwucyfrowe - wzrosty obrotów w pierwszym półroczu tego roku zanotowały m.in. spółdzielnie z Tarnowskich Gór, Poniatowej, Kołobrzegu, Sławna i Sokółki. Tuż za nimi, notując 10 proc. wzrosty, znalazły się m.in. spółdzielnie z Kraśnika, Końskich, Piekar Śląskich, Puław i Pionek. W zdecydowanej większości pozostałych spółdzielni wyniki rosły o kilka procent.

Rekordzistą była spółdzielnia z Tarnowskich Gór, której obroty w pierwszych dwóch kwartałach tego roku wzrosły średnio o 24% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. - Rozwiązania operacyjne, handlowe i marketingowe proponowane przez PSD przekładają się na nasze korzyści. Z roku na rok, mimo spowolnienia gospodarczego, odnotowujemy coraz lepsze wyniki - mówi Anna Chrobok, prezes zarządu PSS Społem Tarnowskie Góry.

Także przykład Spółdzielni z Zakopanego pokazuje, że współpraca z PSD przynosi efekty, a sieć Gama sprawdza się w praktyce. Mimo kiepskiej pogody i mniejszej liczby turystów w miesiącach wiosennych w pierwszych dwóch kwartałach tego roku obroty spółdzielni wzrosły o ponad kilka procent.

Zakopiańska spółdzielnia jako pierwsza w kraju, w czerwcu tego roku uruchomiła placówkę sieci Gama i widzi już pierwsze pozytywne efekty tego kroku. Po generalnym remoncie, w Gamę zmienił się dawny supersam Granit. - Nowa kolorystyka, przyjemne logo i rozbudowana oferta nie tylko pozwoliły nam spełnić potrzeby naszych dotychczasowych klientów, ale jednocześnie zachęcić do zakupów kolejne osoby. Widać to po wynikach sklepu. Wzrosty są kilkunastoprocentowe - mówi Wojciech Gach, prezes PSS Społem Zakopane.

Z kolei spółdzielnia z Chełma we wrześniu uruchomiła już drugą placówkę sieci Gama, a jeszcze w tym roku planuje otworzyć kolejne dwie. W pierwszym półroczu zwiększyła obroty o ponad 4 proc., ale z projektem spółdzielczej sieci wiąże spore nadzieje. Docelowo w Chełmie ma działać siedem sklepów pod szyldem Gama. - Nasi klienci dobrze odbierają zmiany zachodzące w spółdzielczej sieci, zyskujemy też nowych. Wspólnie z PSD sprawnie przeprowadziliśmy remodeling i już widzimy korzyści - więcej klientów i większe obroty - mówi Krzysztof Zając, Prezes Zarządu PSS Społem w Chełmie.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane