Od 19 listopada zakaz sprzedaży towarów poza targowiskiem

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 28 października 2011 09:43

Strażnicy gminni będą nakładać grzywny w drodze mandatu za sprzedawanie towarów poza miejscami do tego wyznaczonymi. Nowe uprawnienia funkcjonariuszy znalazły się w projekcie nowelizującym rozporządzenie przygotowanym przez MSWiA w sprawie wykroczeń - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Projekt jest wynikiem nowelizacji kodeksu wykroczeń, która wejdzie w życie 19 listopada. Zgodnie z nią zakazane będzie sprzedawanie towarów poza targowiskiem.

Przepisy mają na celu wyeliminowanie handlu ulicznego. Osoby, które mimo zakazu będą sprzedawać produkty mogą zostać ukarane grzywną w wysokości od 20 zł do 5 tys. zł. Muszą też liczyć się z tym, że sąd może orzec przepadek rzeczy, które sprzedawały.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • axe654 2012-04-04 08:10:09

  Witam,

  Przepisy przepisami, w moim miasteczku nikt tego nie respektuje. Gdzie można znaleźć ustawę i całe jej brzmienie, bo dokładnie przedstawić ją bym chciał swoim władzom. Choć wątpię żeby cokolwiek to pomogło, pomimo tego, że jakieś 2 lata temu zostało wybudowane targowisko na obrzeżach miasta. Jest jakaś instytucja co mogła by pomóc mi w wyegzekwowaniu owego przepisu?

  Proszę o rzetelną pomoc.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,41

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11002

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane