PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Odbiorcami niejadalnej soli były zakłady z trzech województw

Autor: Policja, www.dlahandlu.pl 28 lutego 2012 09:52

Policjanci z CBŚ, przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, zatrzymali pięć osób, które wprowadzały do obrotu spożywczego niejadalną sól - sól przemysłową. Próbki soli, która różni się składem chemicznym od soli spożywczej i może zawierać dioksyny, zabezpieczone zostały przez śledczych do badań.

Z ustaleń wynika, że produkt za pośrednictwem firm trudniących się nielegalnym procederem, trafiał do zakładów spożywczych w województwie wielkopolskim, zachodnio - pomorskim i mazowieckim. Mogło to trwać nawet kilka lat. Zatrzymanym może grozić kara do kilku lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, przeprowadzili realizację sprawy dotyczącej wprowadzania do obrotu spożywczego soli przemysłowej. Zatrzymano pięć soób związanych z przestępczym procederem.

Z informacji i ustaleń śledczych wynika, że na terenie Wielkopolski nabywano sól wypadową, stanowiącą odpad przemysłowy, a następnie po osuszeniu, sól pakowana była w worki i sprzedawana jako pełnowartościowa sól spożywczą. Odbiorcami soli były zakłady na terenie Wielkopolski, w woj. kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Śledczy zajmujący się sprawą podejrzewają, że do takiego procederu mogło dochodzić od kilku lat, a każda z firm wprowadzająca sól wypadową do obrotu, kupowała średnio około tysiąca ton miesięcznie tego produktu.

Wobec czterech zatrzymanych prokuratorzy zastosowali dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju, a także zakazy prowadzenia działalności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Sanepidowiec" 2012-03-02 00:32:16

  To nie wina sanepidu, bo ten nie dostaje odpowiednich środków finansowych na swoją działalność i zamyka kolejne laboratoria badawcze i zwalnia pracowników wykwalifikowanych i z dużym doświadczeniem zawodowym.Przeciwstawiają się temu związki zawodowe "Solidarnośc" już od 1987r. ale z małym jak widać skutkiem.Obecnie trwają dalsze protesty pracowników w sanepidach przeciwko likwidacji laboratoriów jak i całych stacji sanitarnych w większości powiatów polskich.Prosimy o pomoc w zahamowaniu destrukcji inspekcji, która dobrze działała do czasu jak ją zaczęli reformować poprzez ograniczenie środków finansowych m.i.na badania laboratoryjne żywności.

 • Marta 2012-02-28 15:50:33

  nie rozumiem ,dlaczego nie podajecie do jakich odbiorców(zakładów)trafiła ta sól??? Dlaczego portal chroni te zakłady?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane