PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Odpowiednie oprogramowanie ułatwia inwentaryzację towaru

Autor: dlahandlu.pl 15 listopada 2010 11:07

Wykorzystując nowoczesne oprogramowanie biznesowe inwentaryzację można przeprowadzić szybko i łatwo. - Firmy produkujące systemy informatyczne oferują przydatną funkcję umożliwiając zliczanie produktów w rozbiciu na konkretne lokalizacje np. pojedyncze regały, a nawet dzieląc towary na grupy - informuje Artur Jesionek, konsultant ds. sprzedaży i implementacji systemów informatycznych z firmy Humansoft.

Jak wyjaśnia Artur Jesionek, taka funkcja znacznie ułatwia i upraszcza inwentaryzację. - Można podzielić spis na etapy, nie trzeba inwentaryzować całego magazynu w tym samym czasie. Kolejnym krokiem prac inwentaryzacyjnych jest przeniesienie danych z arkuszy do centralnej bazy systemu ERP. Ułatwieniem pracy jest wykorzystywanie kolektorów danych zczytujących kody kreskowe. Wtedy towary są zliczane automatycznie - dodaje przedstwiciel firmy Humansoft, produkującej oprogramowanie HermesSQL.

A to oznacza wiele korzyści dla przedsiębiorców. - Przede wszystkim system na bieżąco, na podstawie wystawianych dokumentów handlowych, aktualizuje stan magazynu. Ułatwia to spis, gdyż możemy porównywać podobne wartości, a nie pracować na danych sprzed kilku miesięcy. Systemy pozwalają na ciągłą pracę i jednoczesne przeprowadzanie inwentaryzacji. Nie trzeba zatrzymywać produkcji, sprzedaży, czy prowadzić spisu w niedzielę. Inwentaryzacja może być rozłożona w czasie. Arkusze można przygotować kilka dni wcześniej i ciągle normalnie pracować. System odświeży dane w zaplanowanym terminie - informuje Artur Jesionek.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane