Około 30 proc. sklepików szkolnych w Łodzi sprzedaje wyłącznie zdrową żywność

Autor: gazeta.pl 18 września 2014 20:30

Najtańsza zdrowa przekąska - rzodkiewka - kosztuje zaledwie 10 gr. Niewiele droższe są śliwki, gruszki, czerwone papryki i jabłka. Te ostatnie są najczęściej wybierane w szkolnym sklepiku w SP nr 29 w Łodzi. Tu dzieci nie kupią już coli, fanty i kolorowych cukierków - czytamy w gazeta.pl.

Zaczęło się przed kilkoma laty od listu wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego do dyrektorów ponad 300 łódzkich placówek oświatowych. Apelował w nim, by w umowach z ajentami sklepików zawarli zobowiązanie do sprzedawania zdrowszych produktów i wycofania tych najgorszych: chipsów, żelków i gazowanych napojów. Do współpracy zaprosił kuratora łódzkiej oświaty Jana Kamińskiego, odpowiedzialnego za tworzenie w naszym regionie sieci szkół promujących zdrowie, oraz ekspertów od żywienia z łódzkich uczelni.

Jak zapewnia Piątkowski, obecnie w co najmniej 30 proc. szkolnych sklepików jest już wyłącznie zdrowa żywność. W innych stanowi ona przeważającą część asortymentu - podaje gazeta.pl.

Większość placówek z prozdrowotnymi sklepikami należy do sieci szkół promujących zdrowie. Jedną z nich jest SP nr 29 przy ul. Przędzalnianej. Choć tamtejszy sklepik ma bardzo skromne rozmiary, to może pochwalić się bogatą ofertą smakołyków.

Za czerwoną papryczkę uczniowie zapłacą jedynie 30 gr. W podobnej cenie są gruszki, jabłka i śliwki. Najtańsza zdrowa przekąska - rzodkiewka - kosztuje zaledwie 10 gr. Na bocznej półce stoją naturalne chipsy jabłkowe i wafle ryżowe. Zmiana asortymentu nie zmniejszyła liczby kupujących. 

 


Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,04

  • Min

    3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane