PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Okres przedświąteczny sprzyja kradzieżom - warto wzmocnić ochronę

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 8 grudnia 2010 06:53

Okres przedświąteczny sprzyja kradzieżom - warto wzmocnić ochronę

Zwiększone zapotrzebowanie na artykuły spożywcze w okresach przedświątecznych sprzyja wszelkim zachowaniom patologicznym, w tym kradzieżom. Kradzieże, ze względu na zwiększoną ilość osób w tych obiektach, mają podwójny charakter. Dotyczą kradzieży towarów ze sklepów, jak też kradzieży dokonywanych na innych klientach sklepów.

- Zalecane byłoby zwiększenie w postaci dodatkowych pracowników ochrony lub środków technicznego zabezpieczenia - radzi Sławomir Wagner, prezes zarządu Polskiej Izby Ochrony. - Również informacja, umieszczona w widocznym miejscu, z której treści wynikałoby, że sklep jest monitorowany systemem CCTV działałaby prewencyjnie.

- Nie da się w 100 proc. wyeliminować takich zjawisk ale każde podjęte działania, których celem  jest zademonstrowanie swojego na nie przygotowania, będzie działać odstraszająco na  tych, którzy chcą w sposób przestępczy wejść w posiadanie cudzej rzeczy - dodaje prezes Polskiej Izby Ochrony.

W okresie przedświątecznym kradzieżom w sklepach sprzyja duży tłok i pośpiech zarówno klientów, jak i pracowników. O wiele trudniej o uwagę i kontrolę wszystkich zachowań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane