PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Opłata targowa może być pobierana wszędzie tam, gdzie prowadzony jest handel

Autor: bankier.pl 28 marca 2011 10:19

Według przepisów prawa, targowiskami są wszelkie miejsca, w których prowadzony jest handel i tam obowiązuje opłata targowa. Natomiast wyłączono spod niej sprzedaż dokonywaną w budynkach lub częściach budynków z wyjątkiem targowisk pod dachem oraz hal używanych do targów, aukcji i wystaw - podaje serwis bankier.pl.

Pomimo tej regulacji definicja targowiska budzi wiele kontrowersji. W doktrynie i orzecznictwie przyjmuje się, że targowiskami są nie tylko miejsca, które odpowiadają warunkom przewidzianym do sprzedaży ale również miejsca, w których zwyczajowo prowadzona jest sprzedaż czyli np. chodnik, ulica, przejście podziemne. Powoduje to, że opłata targowa może być pobierana wszędzie tam, gdzie prowadzony jest handel,  nienależnie, czy jest to targowisko prywatne i niezależnie od innych opłat pobieranych przez właściciela targowiska - poadje bankier.pl.

Na zwolnienie z omawianej opłaty może liczyć z kolei sprzedający, będący podatnikiem podatku od nieruchomości w związku z przedmiotami opodatkowania (grunty, budynki, budowle), położonymi na targowisku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane