PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Opracowano nowe tabele wynagrodzeń za korzystanie z muzyki

Autor: dlahandlu.pl 28 czerwca 2011 13:06

STOART oraz ZPAV, zgodnie z wymogami nowelizacji Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, złożyły projekt nowych tabel wynagrodzeń za korzystanie z muzyki. Opłaty te są pobierane m.in. w przypadku obiektów handlowych, które odtwarzaja muzykę.

Nowelizacja ustawy nakładała ma Organizacje Zbiorowego Zarządzania obowiązek złożenia nowych tebel do 20 czerwca br.

Nowa tabela wiąże się z nowymi wymogami, zarówno tymi ustawowymi, jak i praktycznymi. Wymogi ustawowe to: odzwierciedlenie zakresu korzystania z muzyki oraz uwzględnienie wysokości wpływów z korzystania z muzyki. Natomiast wymogi praktyczne dotyczą m.in. wspólnego inkasa za prawa pokrewne w zakresie odtworzeń.

Zmiana dotyczy również tego, że opłaty będą pobierane tylko przez dwie organizacje. Jedna będzie odpowiadała za prawa autorskie, a druga za pokrewne.

Stawki zostały zróżnicowane. Dotychczas była pobierana jedna stawka liniowa dla wszystkich sklepów. Jeżeli chodzi o sklepy i obiekty handlowe nastąpił podział na :
- sklepy o powierzchni do 2500 mkw.
- obiekty wielkopowierzchniowe
- obiekty na otwartym powietrzu
- obiekty zlokalizowane poza centrami handlowymi

Ponadto, wprowadzona zostanie możliwość zniżek, jak i podniesiena stawek. Zniżkę będzie można uzyskać m.in. w przypadku, gdy obiekty same się zgłoszą same - wtedy mogą uzyskać zniżkę w wysokości 20 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane