Ostrów Mazowiecka: Nieprawidłowości w przetargu na targowisko

Autor: tygodnikostrolecki.pl 11 kwietnia 2014 11:33

Umorzono śledztwo w sprawie przetargu na wydzierżawienie targowiska, ale prokuratura stwierdziła jednak nieprawidłowości - podaje tygodnikostrolecki.pl.

Chodzi o przeprowadzony 25 lipca 2013 roku przetarg na wydzierżawienie miejskich targowisk. Jedynym oferentem był Hubert Bąk, który był przekonany, że wygrał przetarg, potem jednak okazało się, że jest inaczej. Zarzuty w tej sprawie przedstawiono jednej z urzędniczek biorących udział w procedurze przetargowej.

Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. W toku śledztwa stwierdzono, iż w toku postępowania przetargowego doszło do nieprawidłowości, których skutkiem było m. in. skierowanie wniosku o warunkowe umorzenie sprawy wobec urzędniczki.

Jak napisano we wniosku Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce do Rady Miasta i burmistrza miasta, ustawa o gospodarce nieruchomościami i rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie przeprowadzania przetargów nie normują szczegółowo procedury przetargowej. Tymczasem przebieg przetargu na wydzierżawienie targowisk pokazał, że jest wiele momentów procedury, w których może dojść do nieprawidłowości, a nawet przestępstwa - informuje tygodnikostrolecki.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane