PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Oświetlenie powinno być dopasowane do kolorystyki produktów na półkach

Autor: dlahandlu.pl 3 grudnia 2010 15:13

Właściwie dobrane oświetlenie w punktach sprzedaży wpływa na decyzje i zachowania klientów. - Najważniejszą kwestią jest wyznaczenie strategicznych punktów gdzie mają znajdować się źródła światła. Dopasowane oświetlenie półek i regałów do towarów, które się tam znajdują często powoduje zwiększenie sprzedaży produktów - mówi Christian Ortlieb, właściciel firmy Spot Light.

- Zalecane oświetlenie dla sklepów to takie, które posiada wysoki współczynnik oddawania kolorów (żarówki, halogeny, świetlówki, lampy sodowe, lampy metalohalogenkowe). Uwagę należy zwrócić również na dopasowanie odcieni do kolorystyki produktów na półkach. Towary o ciepłej kolorystyce powinniśmy oświetlać również źródłami „ciepłymi". Zimnym światłem natomiast, eksponujemy produkty o zimnej kolorystyce. Jeśli występują produkty różnego typu w równej proporcji stosujemy światło białe np. świetlówki TLD. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie opraw oświetleniowych, które zasłaniają źródło światła przed bezpośrednim ich widzeniem w sytuacji gdy klienci zwracają wzrok na produkty. Dodatkowo możemy zastosować światło zewnętrzne, oświetlające równomiernie, takie jak TCS czy TLD - mówi Christian Ortlieb.

I dodaje, że coraz bardziej popularnym oświetleniem staje się oświetlenie oparte na technologii Power LED. - Charakteryzuje się dużą optymalizacją kosztów ponoszonych za elektryczność oraz o wiele lepszą wydajnością i trwałością działania. Najlepszym jego zastosowaniem jest oświetlanie pojedynczych produktów bądź też grup produktów oddalonych nieco od siebie. Jest to bowiem oświetlenie bardziej punktowe. W zależności od produktów, półki mogą być oświetlane odmiennymi barwami. Oświetlenie główne sklepu powinno być jednolite i w tym samym odcieniu - radzi właściciel firmy Spot Light.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane