PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Oszuści podszywają się pod inspekcję pracy

Autor: gazetapraca.pl 15 kwietnia 2013 10:02

Do PIP dotarły sygnały, że instytucja podszywająca się pod nią wzywa przedsiębiorców do wpłaty 185 zł, w zamian obiecuje "certyfikat Polskiej Inspekcji Pracy, okazywany przy kontroli warunków pracy i zatrudnienia pracowników przeprowadzanej przez Inspektora Pracy Polskiej Inspekcji Pracy" - podaje gazetapracxa.pl

Każdy, kto wpłaci żądaną kwotę, ma go otrzymać w ciągu 30 dni. Jest to zwykłe oszustwo. PIP podkreśla, że takich certyfikatów nie wydaje, ani też, tym bardziej, nie pobiera jakichkolwiek opłat z tego tytułu.
Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gooska 2013-07-26 16:25:52

  Za tym oszustwem stoją Adam Falęcki oraz Adriana Siekierska i firma Kancelaria Finansowa Adriana Siekierska, NIP: 7621919571  To oni rozsyłają te pisma z wezwaniem do zapłaty i podszywają się pod PIP. Osoba, której podpis widnieje w dokumentach Wojciech Kłos to tylko słup ze spółki G-Trader Sp. z o.o. (KRS: 0000375017).  Te same osoby Falęcki i Siekierska przez tego samego słupa naciągają ludzi na współpracę z Google i niby sprzedają mapy google. Tam oszustwo odbywa się przez telefon. Sprawę oszustw google zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów. Tymi oszustwami też powinni się zająć.

 • S. 2013-05-14 11:43:42

  Dlaczego oszustwo?  W artykule nikt nie pokusił się o wskazanie pełnej i poprawnej nazwy PIP (Państwowa Inspekcja Pracy), stąd też podmiot o nazwie Polska Inspekcja Pracy może wystawiać certyfikaty na jakie ma tylko ochotę. Jeżeli jej inspektor przeprowadzi kontrolę, a kontrolowany chce mieć certyfikat, to co stoi na przeszkodzie?  Owszem, zbieżność skrótów jest nieprzypadkowa, acz to jedynie zbieżność.  Na miejscu PolskiejIP wniósłbym sprawę o pomówienie (etc.), bo PaństwowaIP pozwala sobie na nieodpowiedni komentarz.  Ot i już, da się? Da się. Witaj Świecie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane