PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Otwarcie kolejnego targowiska w ramach programu "Mój rynek"

Autor: UMKP 10 października 2014 11:08

9 października w Skrwilnie (powiat rypiński) odbyło się otwarcie targowiska, które powstało w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego trafiło na realizację 11 takich inwestycji w całym regionie.

Wsparcie na budowę targowisk trafia do gmin w ramach rządowego programu „Mój rynek". Środkami na ten cel dysponują samorządy województw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przedsięwzięcia mogły być zrealizowane w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców. Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego trafiło na remont i budowę targowisk w 11 miejscowościach regionu. 

Targowiska są utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i kanalizacyjnej, wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Według wytycznych programu, zadaszone stoiska powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej. Zostały także podzielone na sekcje, w których będą sprzedawane towary danego rodzaju. Przynajmniej połowę powierzchni handlowej powinny zajmować stoiska z produktami rolno-spożywczymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane