PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ozusowanie umów zleceń wpłynie na wzrost kosztów zatrudnienia pracowników ochrony

Autor: PIH 21 lipca 2015 09:38

Od stycznia 2016 r. zmienią się przepisy dotyczące Ubezpieczeń Społecznych. - Chodzi tu przede wszystkim o kwestię „ozusowania” umów zlecenia. Najważniejszym z negatywnych skutków tej zmiany, będzie oczywiście wzrost kosztów zatrudnienia pracowników ochrony – wstępne szacunki wskazują, że może to być nawet 25 proc. - mówi Adam Suliga, ekspert Polskiej Izby Handlu.

Adam Suliga uważa, że rozwiązania dotyczące przyszłych zasad współpracy, jakie oferują w tym względzie przedstawiciele agencji ochrony, zmierzają głównie w trzech kierunkach.

- Pierwszy to przeniesienie kosztów na zleceniodawców – kierunek najbardziej niedorzeczny, gdyż budżety przeznaczone na bezpieczeństwo nie zostaną zwiększone tylko dlatego, że zmieniono przepisy (zmiany te nie wpłyną na zwiększenie przychodów z tytułu sprzedaży, a to głównie ich wielkość determinuje poziom wydatków przeznaczonych na security budget). Drugi to przeniesienie kosztów na pracowników ochrony – pomysł tak abstrakcyjny, że nawet trudno się do niego odnieść (obecnie wynagrodzenia pracowników ochrony są już na tak niskim poziomie, że jakakolwiek ingerencja w ich dodatkowe obniżanie może doprowadzić jedynie do degresji świadczonych przez nich usług). Wreszcie redukcja liczby godzin ochrony stacjonarnej na rzecz nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych – jedyne słuszne rozwiązanie, które nie tylko pozwala na utrzymanie budżetów na obecnym poziomie, ale również na przeniesienie szybkości reakcji w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości na urządzenia, które jak wiadomo są dużo bardziej niezawodne niż człowiek - wyjaśnia ekspert PIH.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • adam 2016-01-06 20:03:39

    a co ma powiedzieć pracownik ochrony pracujący po 500 godzin miesięcznie bez normalnego ubezpieczenia którego można wywalić z dnia na dzień i bez żadnych szans na emeryturę....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane