PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Padają małe rodzinne sklepy

Autor: Money.pl 3 października 2017 13:55

Kolejny rok z rzędu gwałtownie spada liczba małych, rodzinnych polskich sklepów - wynika z najnowszych danych GUS. Jeśli nic się nie zmieni to za parę lat warzywniaków nie będzie wcale - czytamy w serwisie money.pl.

Liczba warzywniaków spada. I to gwałtownie. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego opublikowanych pod koniec września, w ostatnim roku ubyło ich aż 800. To spadek aż o 14 proc. Obecnie GUS szacuje, że w Polsce jest już tylko 5100 sklepików wyspecjalizowanych w sprzedaży warzyw i owoców. Dla porównania samych Biedronek jest u nas już ok. 2,7 tys. placówek.

Spadki widać także wśród małych sklepów ogólnospożywczych. Ich liczba w rok zmalała aż o 2 tys. Aktualnie jest ich już tylko 80 tys. Maleje nawet liczba targowisk. Osoby podążające za modą na zdrową żywność widocznie wybierają supermarkety i dyskonty.

"Liczba targowisk stałych zmniejszyła się o ok. 1 proc. W porównaniu z rokiem poprzednim ogólna powierzchnia targowisk stałych zmniejszyła się o blisko 2 proc." - podaje money.pl za GUS.

Więcej na money.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • panzer 2018-01-01 15:29:34

    padniemy my a za nami padną te wszystkie hurtownie typu eurocash gdzie już widzę a jeżdżę tam od lat spadek o dobrą połowę. pusto na hali. kiedyś kolejki po wózki, kolejki do kasy a teraz kaput. zero nowych klientów tylko wiecznie ci sami a i oni tez się zaopatrują w marketach gdzie ceny są na promocjach o wiele niższe niż w hurcie. padną przedstawiciele handlowi różnych hurtowni, mali producenci, wszystko się wali. jeżdżą do mnie różni handlowcy z różnych branż. wszyscy narzekają i proszą weź pan coś zamów. ja bym wszystko wziął z chęcią żeby tylko to szło. niestety nastawiali tych marketów jeden przy drugim a ludzi ubyło bo pouciekali na zachód a reszta klientów ma sklepiki w tyłku a przyjdą się tylko pożalić i pogadać bo nie mają z kim i po jedno jajko , setkę wódki czy żeby coś na krechę wyłudzić. nadchodzi koniec. co rok gorzej. taka jest prawda.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane