Paleo popiera zakaz handlu w niedziele

www.portalspozywczy.pl 4 kwietnia 2016 10:36

Paleo popiera zakaz handlu w niedziele fot. shutterstock

Polska Sieć Handlowa „Paleo” wydała oświadczenie w którym popiera zakaz handlu w niedziele. – Celem nowej ustawy ma być umożliwienie jak największej grupie pracowników i właścicieli firm, spędzenia niedziel i świąt wraz z rodzinami. Z tego właśnie względu, ustawa powinna mieć charakter powszechny oraz dotyczyć bezwzględnego zamknięcia jak największej liczby punktów handlowych w te dni – informuje w komunikacie Polska Sieć Handlowa „Paleo”.

– Ponadto, popieramy zamknięcie handlu w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę przed Wielkanocą, jednak wyłączeń w ustawie powinno być jak najmniej tak, aby uniemożliwić omijanie prawa osobom nieuczciwym – przedstawia swoje stanowisko w sprawie projektu nowej ustawy ograniczającej handel w niedzielę i dni świąteczne Polska Sieć Handlowa "Paleo".

Podkreśla, że dobrym starym polskim zwyczajem było, iż handel był dozwolony w tzw. dwie niedziele handlowe przed takimi świętami jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, proponujemy także, aby umożliwić handel w tzw. dwie niedziele wyprzedażowe w miesiącach styczniu i lipcu.

– Jednakże nowa ustawa, powinna przewidywać możliwość normalnego funkcjonowania stacji benzynowych przy autostradach oraz drogach szybkiego ruchu (S). Jednocześnie proponujemy, aby pozostałe stacje benzynowe miały wymóg posiadania tzw. wpłatomatów do samoobsługowej sprzedaży, umożliwiających bezobsługową sprzedaż paliwa (podobnie rozwiązania funkcjonują z powodzeniem w takich krajach jak Niemcy i Włochy) – należy zauważyć, iż w Polsce działa już z powodzeniem wiele bezobsługowych stacji benzynowych – informuje Polska Sieć Handlowa "Paleo".

– Uważamy, iż ustawa w tym kształcie nie zmniejszy wpływów handlowców. Należy zauważyć, iż zakupy mogą być realizowane z powodzeniem przez pozostałe sześć dni tygodnia i niewykluczone, iż takie rozwiązanie będzie skutkować zwiększeniem liczby pracowników zatrudnionych w handlu, w celu zapobiegania większym kolejkom np. podczas przedweekendowych zakupów – informuje w oświadczeniu Polska Sieć Handlowa "Paleo".

Więcej na portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jac 2016-04-05 10:08:58

  A co z tysiącami pracowników kolei, autobusów i dziesiątek innych branż? Oni też powinni mieć prawo do spędzania niedziel z rodziną. A jeździć możecie w inne dni tygodnia.

 • wiki 2016-04-04 19:22:37

  fajnie oby to weszło w życie

 • PK 2016-04-04 14:03:07

  Sprzedaż paliw bezobsługowa, posiłków gotowych, napojów, i ogólnie świadczenie usług w celu ratowania życia, zdrowia, mienia znacznych rozmiarów - dopuściłbym.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,84

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane