Papierosy będą droższe

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 12 stycznia 2017 12:33

Resort finansów nie podniósł akcyzy na papierosy, ale na nowo skalkulował średnią cenę, od której się ją nalicza. Efektem są podwyżki – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

13,60 zł wynosi w tym roku średnia ważona detalicznej ceny papierosów – o 32 gr więcej niż w 2016 r. Powstaje ona na podstawie danych sprzedażowych za trzy kwartały minionego roku. I stanowi podstawę dla producentów do wyliczenia akcyzy, którą muszą odprowadzić do budżetu za każdą sprzedaną paczkę. W tym roku będzie to 8,41 zł. To o 10 gr więcej niż w 2016 r. – wylicza Grzegorz Wargocki z firmy Orion, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Tytoniowego. Dlatego producenci zdecydowali się na podwyżki.

– Część marek drożeje już od stycznia, a część od lutego – podaje Dziennik Gazeta Prawna za Przedsiębiorstwiem Handlowo-Usługowym „Mona”. Podwyżki wchodzą wraz z nowymi banderolami na opakowaniach, co oznacza, że z końcem lutego wszystkie papierosy w handlu będą miały nowe ceny.

Według danych za trzy kwartały 2016 r. koncerny sprzedały 32,18 mld sztuk papierosów. To o prawie 1 proc. więcej niż przed rokiem.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,77

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane